A 18. századi kalocsai érseki konyháról a Magyar Tudomány Ünnepe konferenciáján (2019.11.19.)
Bepillantás a 18. századi kalocsai érseki konyhába. Gasztronómiai kalandozás Patachich Ádám érseki udvarában címmel tartott előadást Lakatos Adél levéltáros a Magyar Tudomány Ünnepe 2019. évi (Értékteremtő Tudomány) konferenciáján Budapesten, 2019. november 19-én, a Tomori Pál Főiskolán.
Az előadás fő forrása az 1784-ben elhunyt érsek részletes hagyatéki leltára volt, melynek segítségével jól feltérképezhető a konyha felszerelése is. Az előadás írott változata az intézmény Tudományos Mozaik sorozatában fog megjelenni.



A felhasználói belépések összesített száma az elmúlt héten haladta meg a százezret honlapunk e-kutatás rendszerében. A kilenc éves szolgáltatás óriási forgalomnövekedést eredményezett levéltárunkban, a kutatások intenzitására jellemző, hogy a témaválasztások száma több mint 300 ezer volt ez idő alatt, a képmegtekintések száma pedig meghaladta a 18 milliót.
